«Людина і нація»

«Людина  і нація»

У Вишгородській спеціалізованій школі «Сузір’я» відбулася презентація книги Володимира Гонського «Людина і нація» (К.: Основа-Принт, 2009, – 144 с.). Це соціофілософські, історичні та політологічні матеріали на актуальні для нашого часу теми: про національну ідею як рушій прогресу, про героїв національно-визвольної боротьби українського народу і, зокрема, велич борців УПА, про мову як чинник формування людини і нації, про геноцид українського народу і його етапи, про суть і роль Майдану та Помаранчевої революції

Як сказав автор, розпочинаючи виступ,  – книга для всіх, хто думає і шукає.

Автора книги представила публіці голова фракції БЮТ Вишгородської міської ради Валентина Парчук. А потім Володимир Васильович розрозповів про себе. Народився 44 роки тому на Івано-Франківщині. Навчався в Києві, в Сільськогосподарській академії, Національному педагогічному університеті, Муніципальній академії управління, аспірантурі. Викладав психолого-педагогічні, політологічні дисципліни та піар-технології в університетах Києва, Міжнародному республіканському інституті (США) та інших установах. Майже 15 років Володимир Гонський займається громадсько-політичною роботою. Брав активну участь в акції голодування на Хрещатику в 1990-му (у першій колоні студентів) та у Помаранчевій революції.

Чимало місця у книзі відведено темі Майдану. Автор пише: «Майдан – це, перш за все, символ, вибух досить інтимних людських речей: мільйонів вір, гідностей, патріотизмів і однієї спільної мільйонносердної любові».

Тут зібрано донедавна невідомі історичні факти. Так, наприклад, є розповідь про героя січових стрільців Мирослава Симчича, сотенного УПА Кривоноса. І скільки було таких славних синів та дочок України, які не зламалися і до смерті стояли за Україну-неньку. Автор вважає, що історію нашої держави потрібно заново переосмислити, усвідомивши всю її глибину, трагізм, патріотизм, і написати заново, щоб позбутися ганебного комлексу меншовартості українців. Адже XX ст. для нас було заморожене брехнею, брутальним перекрученням фактів: всі наші національні герої під пером чужинців ставали «зрадниками».

Статті Володимира Гонського вирізняються оригінальністю думок, лаконізмом, несподіваними висновками. Всього й не розповіси – цю книгу краще прочитати. Звичайно, з думками автора хтось, можливо, й не погодиться, проте замислиться над ними.

…Коли під час зустрічі Володимир Васильович заспівав українських пісень, акомпануючи на гітарі, аудиторія не тільки аплодувала, а й підспівувала. У його репертуарі пісні на вірші Василя Симоненка, козацька колискова, а також кілька романсів. Книгу з автографом автора отримали всі присутні. Вийшла вона за сприяння народних депутатів України, зокрема Костянтина Бондарєва, благодійних фондів «Ренесанс», «Серце Батьківщини», «Серце до серця».

 

Олена Питайчук

 

Яндекс.Метрика
.Metrika counter -->