№3 Закладинка для книжки

Закладинка для книжки

Останнім часом все частіше вишиті речі знаходять своє місце в нашому гардеробі та побуті. Невеличкою окрасою буденного життя може стати і власноруч вишита закладинка для книжки чи ділового щоденника. Це клаптик тканини, підрублений з обох боків і вишитий за вашим смаком. Такі закладинки можна зробити швидко і не тільки для себе, а й у подарунок.

Книжкові закладинки вишивали здавна: ще з тих пір, коли книга була коштовною річчю. Відповідними були й закладинки – довгими, гаптованими золотом. Традиція їхнього виготовлення не втрачена й нині. Сучасні дизайнерські фірми пропонують цілі набори для вишивання закладинок на різноманітних заготовках, навіть з пластикової канви.

Молода художниця Тетяна Серебреникова (на фото), котра мешкає на Київщині, вишиванням закладинок займається давно. «Мої закладинки – авторські, але я використовую традиційні українські шви, – розповідає вона. – Все вишивання виконане в одному примірнику, адже закладинка – це своєрідний оберіг, а таку символіку не можна створювати інакше».

Зі своїм творчим проектом «Вишита закладинка для улюбленої книжки» Тетяна Серебреникова вже познайомила багатьох любителів вишивання. Нещодавно презентація її виробів відбулася і в історичному музеї Вишгородського історико-культурного заповідника.

Це був не просто показ закладинок. Тут зустрілися люди, не байдужі до народних традицій. Досвідчені майстрині ділилися своїм досвідом з учнівською молоддю.

                 

                                                             

 

                                                   Інф. «ВК»

 

Яндекс.Метрика
.Metrika counter -->