№12 У Трипільському колі вогню

У Трипільському колі вогню

У древньому Ржищеві на Київщині відшумів ІІІ Міжнародний еко-культурний фестиваль «Трипільське коло. Вогонь». Цінителі древньої культури, що бере початок із сивої давнини, народні майстри та любителі екзотики із задоволенням приїздять у ці місця, які знаходяться далеко від міської метушні і розпеченого літнім сонцем асфальту.

Тут, серед запашної зелені, у колі родини і друзів кілька днів можна пожити в наметовому містечку на трипільській землі, котра тисячі років приховує таємниці однієї з найдревніших цивілізацій. А разом з тим – поринути у вир музично-пісенного свята, поєднаного з таємницями історії та чотирма стихіями природи. При цьому учасники дійства (до речі, виключно тверезі  – алкоголь тут заборонений)  і самі пробують себе у різних видах  творчості.

 Людей приваблює атмосфера доброзичливості і радощів, яка тут панує. І цього разу на більш як 20 творчих майданчиках, територіях майстер-класів кожен міг познайомитися з культурою Трипілля, отримати уроки танців різних народів світу і відчути себе частиною матінки-природи. А вночі всі учасники фестивалю об’єднувались навколо видовищних шоу, переглядали кращі анімаційні і короткометражні фільми світу.

 Тут були розваги  на різні смаки і вподобання. Кожен міг взяти участь в інтерактивних трипільских забавах, будівництві  тогочасного житла та реконструкції печі. Дорослі й малі пробували обпалювати глиняний посуд за древньою технологією. Бажаючі могли навчитися виготовляти витинанки, ляльки-мотанки, розписувати і розшивати еко-торбинки, декоративні подушки, малювати по тканині.

На головній сцені фестивалю гостей  розважали ряд сучасних та етно-груп. А в міжнародній школі танців навчали шотландській польці, танцювально-руховій терапії «зцілюючий звук», болгарським, індійським і афро-кубинським кантрі-танцям.

Тут на «території здоров’я» займалися гімнастикою, отримували уроки йоги і майстер-клас зі збору трав, дізнавались про  казкотерапію та арт-терапію, отримували поради,  як залишатися здоровими без ліків.

Було багатолюдно, весело, музично, цікаво! У кожному серці горів  вогонь натхнення, переданий нам, вочевидь,  від трипільських пращурів. Зберегти його, передати дітям, онукам, правнукам маємо ми, нинішні. 

Валентина Василенко


Яндекс.Метрика
.Metrika counter -->