№14 Кімнатний гранат

Кімнатний гранат

Надзвичайно гарний кущик гранату карликового прикрасить будь-яке приміщення. Його ніжно-зелене листя, яскраво-червоні квіти та невеликі плоди вписуються в інтер’єр кімнати за умови, що вона доволі велика, і кущик буде знаходитись на сонячному місці. Поливати треба рясно, полюбляє гранат і обприскування водою, але й посухи він не боїться.

У зимовий період гранат потребує помірної температури – 16-18°С, а можливо й нижчої, за помірного поливу. Зимою можна тримати рослинку на закритих верандах чи в інших захищених від морозу приміщеннях. А якщо ви тримаєте його в кімнаті, слід переставити ближче до віконного скла, тому що прохолодна зимівля сприяє закладанню квіткових бруньок. Влітку, коли минуть пізні приморозки, можна поставити гранат на сонячній ділянці саду або на відкритий балкон. У посуху його треба, обов’язково ввечері, рясно полити, а якщо йдуть затяжні дощі, прибрати на відкриту веранду, балкон.

Наприкінці зими проводять формуючу обрізку. У лютому починають підживлювати гранат рідким комплексним добривом та рясніше його поливати. Пересаджують раз у три-чотири роки. Ґрунт поживний, але легкий, у складі якого суміш листової та дернової землі, піску. Можна додати трохи подрібнених яєчних шкаралупок та вермікуліту.

Розмножується гранат карликовий насінням, кореневими паростками та живцями.

Підготувала кандидат біологічних наук Зоя БЕРЕСТ

 

Яндекс.Метрика
.Metrika counter -->