№16 Парад вишиванок у Києві

Парад вишиванок у Києві

Не дарма кажуть - краса врятує світ. Тож замість брязкання зброєю, тобто військового параду, на день незалежності в столиці України відбувся святковий парад… вишиванок! Від Контрактової площі до Співочого поля грали скрипалі, сурмили сурми і не вгавали народні пісні й танці. Таке дійсно святкове дійство нікого не залишило байдужим. Вишиванки, виявляється різні – відрізняються географічним походженням. Знавці цього мистецтва відразу можуть упізнати звідки родом яка з них. Цінувалася на цьому параді вишиванки, котрі вишиті ще невтомними руками наших бабусь чи навіть старші, хоча були приклади нового, сучасного дизайну вишиванок, доповнених «тільняшкою» чи картузом.

Організатори параду вишиванок, брати Капранови, виявляється, мають у своєму гардеробі аж сім пар вишитих сорочок, якими вони й вихваляються один перед одним. Хоча така традиція – хвалитися своїми вишиванками – дуже давня. Батько перед сином, парубки на вулиці. Дівчата й молодиці неодмінно одна перед одною свої роботи вихваляли: яку для себе обновку вишила або чоловікові чи жениху зробила, у кого краща...

«Що ж до святкування у такий спосіб Дня Незалежності то є альтерантива - стояти і дивитися, як їдуть на бутафорських танках, тому що ми чудово знаємо, що армія наша небоєздатна, і ні в кого вона не встрелить, якщо й треба буде, а от люди в нас насправді боєздатні» – пояснюють брати Капранови.

«Несе Галя воду» - лунає тим часом вулицями Подолу запальна пісня, нестримний танок долучає до свого гурту перехожих – такі народні гуляння усім до снаги!

Яндекс.Метрика
.Metrika counter -->