№16 У саду, квітнику, на городі

У саду, квітнику, на городі

Сад: після збирання врожаю необхідно ретельно обстежити рослини. Треба зняти з дерев і закопати всі уражені плодовою гниллю плоди – це літня форма моніліального опіку, який навесні вражав гілки повстистої та звичайної вишень, абрикоса, персика, сливи та черешні. За сухої погоди зачищайте й лікуйте рани та дупла на деревах. Зрізи замажте садовим варом або садовою замазкою. Зачищені рани та дупла дезінфікують 1% розчином мідного купоросу й замазують жовтою глиною, змішаною з коров’яком (1:1).

Обріжте пагони яблуні вражені борошнистою росою, що вирізняються сірим відтінком. Виріжте також гілки, які вражені цитоспорозом (інфекційним всиханням) та чорним раком. На тонких одно - та дворічних гілках іноді можна виявити кільця – кладки кільчастого шовкопряда, їх необхідно видалити та спалити. Зчищають кору, лишайники, мох, краще дерев’яними скребками, на заздалегідь розстелену плівку, потім ці рештки спалюють, але краще викласти їх у ящик, стінки якого затягнуті сіткою, та лишити до весни для виведення ентомофагів. Не забувайте про ловчі пояси! У молодих дерев прищепіть пагони, які сильно ростуть.

Мульчу з пристовбурних кругів дерев та кущів згорніть, закопайте у ґрунт, а після перекопування розмістіть новий 5-10-сантиметровий шар мульчі з перегною, компосту, торфу. Мульча не повинна торкатися стовбура. Пристовбурні кола яблуні та груші перекопайте на глибину 20 см, абрикосу, вишні та сливи – на 15 см, а біля стовбурів на 5 см. Перекопуючи, лопату ставлять вздовж коренів.

Перевірте, чи вдало пройшла окуліровка. Якщо брунька лишилася зеленою, пружною, а черешок листа легко відпадає, щеплення вдалося, а якщо брунька чорна, зморщена, черешок не відпадає – спробуйте перещепити.

Ягідник: посадка суниць у вересні дозволить одержати врожай вже наступного року, хоча й невеликий. Кращими попередниками будуть редис, редька, кріп, салат, гірчиця. Очистять ґрунт від хвороб чорнобривці, календула. Виріжте поламані, уражені стебла смородини, аґрусу, малини.

Квітник: у першій декаді вересня висадіть у ґрунт дворічники та багаторічники. Низькі – незабудки, віоли, стокротки, примули, ґрунтопокривні рослини – на віддалі 15-20 см, середньорослі – гвоздика турецька, дзвіночки, аквілегія, лунарія – 30 см, високорослі – мальва, дельфініум, флокси – 40-50 см кущик від кущика. Розсаду перед висадкою поливають, після висадки ґрунт навколо кущика ущільнюють та мульчують. Висаджуючи цибулинні квіти, розміщуйте цибулини донизу денцем. Виключення – високорослі рябчики, цибулини яких висаджують під кутом 45º. Збирайте насіння чорнобривців, календули, рудбекії, ехінацеї, настурції тощо. Зріжте квітконоси гладіолусів, які відцвіли.  За відсутності дощів поливайте півонії та внесіть у ґрунт біля куща по склянці деревного попелу.

            У вересні найкращий час для закладання та ремонту газону й посадки декоративних хвойних. За сухої погоди їм треба забезпечити достатній полив, а хвойним і душ.

Город: продовжуйте збирання овочів, ретельно очищаючи після них ділянку від рослинних решток.  На грядках, що вивільнилися, посійте кріп, салат, шпинат тощо. Готуйте грядки до підзимніх та весняних посівів.

Заготуйте корм для птахів. Синиці взимку полюбляють ласувати насінням кавунів та динь, тож коли їсте їх, згадайте про своїх помічників, промийте та висушіть для них насіння.

Яндекс.Метрика
.Metrika counter -->