№18 Золото рудбекій

Золото рудбекій 

 

Рудбекія «Золота куля», гостя з далекої Америки, часто виглядала на вулицю з-за українських тинів. У сучасному ландшафтному дизайні поряд із нею використовується ще біля 30 видів рудбекій. Серед них однорічні й багаторічні рослини, різні за висотою куща, формою та розмірами суцвіть. Часто висівають рудбекію блискучу, яка має жовті пелюстки й темну виступаючу серединку. Квітують рудбекії з другої половини літа й до приморозків. Золотаво-жовті сонячні суцвіття створюють радісний настрій, але восени з нотками ностальгії, адже сприймаються як останні промені літнього сонця.

 

Серед своїх золотавих сестер вирізняється рудбекія пурпурова – ехінацея, що має суцвіття різних відтінків червоного та малинового кольорів, а також білі. Вирощують її не тільки для милування квітами, але й для виготовлення ліків, що піднімають імунітет. Цвіте вона з липня по жовтень.

 

Рудбекії доволі непримхливі рослини, стійкі вони до шкідників та хвороб, лише їхнє листя іноді вражає борошниста роса. Люблять вони відкриті сонячні ділянки, але непогано переносять і затінення. Ґрунт повинен бути легким та поживним. Підживити кущики можна  перегноєм та мінеральними добривами. В період цвітіння бажаний полив. З кущиків треба видаляти квіти, що відцвіли, лишивши кілька корзиночок на насіння.

 

У вересні ділять кущі багаторічних рудбекій, хоча можна розмножувати їх і насінням, як і однорічні, але для махрової «Золотої кулі» ділення куща – єдине можливе, адже насіння вона не дає.

Яндекс.Метрика
.Metrika counter -->