№18 Стрес після відпустки

Стрес після відпустки

Після відпустки у багатьох починаються  мігрені, приступи тривоги, навіть кишкові болі. Це не що інше, як післявідпускна нудьга або стрес, що пов’язано з поверненням на роботу. Вони  проявляються тому, що під час відпустки ми багато рухалися, не обмежували себе в їжі, одержували нові враження. Але найголовнішою причиною стресу є думка про те, що треба буде знову завзято братися до роботи.

Науковий директор Департаменту гастроентерології санітарно-поліклінічної групи Монца  Аттиліо Джакоза розробив правила надання самодопомоги в цей складний емоційний період. Він радить почати з дієти (фрукти, городина, вода, ніякої піци). Не потрібно відразу вдягатися в сорочки із краваткою та офісний костюм – можна якийсь час походити у повсякденному одязі. І по можливості продовжувати рухатися (прогулянки, поїздки на велосипеді). Варто також повернутися з відпустки трохи раніше для «декомпресії». А також, щоб розв’язати побутові проблеми, які, можливо, виникли, поки вас не було вдома.

Дієтологи рекомендують у цей період їсти виноград, оскільки в його шкірці  міститься мелатонін – гормон, який регулює  ритм сну-пильнування й сприяє релаксації. Їжа в післявідпускний період повинна бути багата вуглеводами й протеїнами. Слід пити воду, а також трав’яні й чайні настої. Експерти відзначають сприятливий вплив на людину різних рослин, так званої квіткової терапії Баха: клематиса, оливи, солодкого каштана.

Крім того, щоб зняти стрес, можна подивитися зроблені під час відпустки фото й відео і переживати знову прекрасні моменти відпочинку.

Щоб не набрати вагу, не забувайте про фізичну активність: досить аеробних рухів низької інтенсивності, прогулянки або легкого бігу (серцевий ритм не повинен перевищувати 135 ударів на хвилину). І пам’ятайте: добрий гумор, щире спілкування з оточуючими завжди додадуть вам упевненості й оптимізму.

 

Яндекс.Метрика
.Metrika counter -->