№20 Готуємо гладіолуси до зимового зберігання

Готуємо гладіолуси до зимового зберігання 

 

 

У першій половині жовтня треба викопати гладіолуси й правильно підготувати їх до зберігання. Не чекайте, що у рослин пожовкне чи всохне листя: гладіолуси лишаються зеленими до морозів, а жовтіюче листя – це ознака захворювання чи пошкодження бульбоцибулини. Викопують гладіолуси за можливості у сухий сонячний день. Підкопавши лопатою, виймають бульбоцибулину та струшують із неї землю. Одразу ж відбракуйте хворі бульбоцибулини! Стебла обріжте на висоті 10-15 см. Промийте рослини у воді. Оскільки за спекотної погоди цього літа вірогідність зараження бульбоцибулин трипсами досить висока, занурте їх на 15 хвилин у 0,15% розчин (1,5 г на 1,0 л води) децису, карате, цимбуша тощо. Якщо ви помітили, що шкідник розмножився під час зберігання, обробіть бульбоцибулини, просушіть і знову покладіть на зберігання.

 

Бульбоцибулини гладіолусів уражають деякі хвороби: фузаріоз, сіра, суха і тверда гниль. Для того, щоб вберегти бульбоцибулини від хвороб, за тиждень до викопування пролийте їх настоєм марганцівки (3-5 г на 10 л води на 1 кв. м) або часнику (300 г на 10 л води). Викопані бульбоцибулини можна обробити препаратом «Максим» або фундазолом тощо.

 

Після ванни вкладіть їх у ящики з сітчастим дном або корзини та просушіть у закритому приміщенні при температурі 20-250 С три-чотири тижні.

 

Висушені та очищені від старих бульбоцибулин, коренів і діток бульбоцибулини зберігають у марлевих мішечках, коробках, ящиках при температурі +4-60 С та вологості повітря не вище 70%. Невелику кількість бульбоцибулин можна зберігати в картонних коробках на підвіконні, близько від віконного скла, відсуваючи під час сильних морозів, у прохолодному сухому місці в коридорі чи біля балконних дверей або у холодильнику  (відсік для овочів-фруктів) в паперових пакетах. Під час зберігання треба час від часу переглядати бульбоцибулини, відбраковувати хворі.

Кандидат біологічних наук Зоя БЕРЕСТ

Яндекс.Метрика
.Metrika counter -->