№20 Троянди

Троянди, що не бояться морозу 

 

 

Виявляється, є й такі. За мінімального укриття або навіть без нього троянди канадські витримують морози до –300С. Вони не бояться різких перепадів температур та ожеледиці. Квітують до приморозків. Паркову троянду канадську можна висадити в якості паркану, оскільки її шипи навіть більш колючі, ніж у шипшини. Тож ви отримаєте гарну, витривалу та неприступну огорожу.

 

Квіти у сортів троянди канадської махрові, напівмахрові або ж прості, але оригінальної форми, червоні, темно-гранатові, білі, кремові, бузково-малинові, бузково-фіолетові тощо, поодинокі чи зібрані в гарні суцвіття.

 

 

 

Посадіть троянди

 

 

Посадіть у своєму саду кілька кущів цих прекрасних квітів. З 10 жовтня і до настання морозів сприятливий для цього час. Низькорослі троянди розташовують на віддалі 30-40 см, вищі – 50 см і більше. Зверніть увагу: штамбові троянди висаджують весною, кущ від куща на віддалі не менше 1 м.

 

Для посадки готують ямки розміром 50х50х60 см. Їх заливають водою, і коли вона увійде в ґрунт, насипають 2-3 лопати суміші перегною та землі в співвідношенні 1:1. Свіжий коров’ячий гній під троянди вносити не можна, він повинен перепріти. Свинячий гній та курячий послід також не вносять – вони можуть викликати опіки коренів. За потреби у суміш додають пісок, добрива, вапно тощо.

 

Саджанці з відкритою кореневою системою замочують у воді на 12-24 години, їх коріння вкорочують до довжини 20-30 см. Пагони вирізають біля основи, окрім 2-3 добре розвинутих. Їх вкорочують, лишаючи частину стебла з 2-3 сформованими бруньками. Корені саджанців обмочують у бовтанку з глини та коров’яку (3:1) або з однієї глини.

 

Рослину виймають з контейнера, злегка струшують, щоб розправити коріння. У ямці насипають невеликий горбок землі, який присипають ґрунтосумішшю, на ньому розправляють корені саджанця. В ямку засипають ґрунтосуміш, утрамбовуючи її ногами, при цьому саджанець трохи підтягують уверх. Зважте на те, що місце окуліровки повинно знаходитися на 3-5 см нижче поверхні ґрунту. Не варто висаджувати глибше, адже саджанець буде гірше приживатися. Троянди, які були вирощені з живців, можна висадити трохи глибше, щоб у них розвинулося додаткове коріння. Після посадки ґрунт добре поливають. Потім кущ підгортають, лишаючи не підгорнутою лише верхню частину пагонів, що стимулює укорінення та захищає від морозів.

Кандидат біологічних наук Зоя Берест 

Яндекс.Метрика
.Metrika counter -->