№20 Людям пропонують складчину

 

 

Людям пропонують складчину 

 

Уже на початку листопада в столиці з’явиться перша лікарняна каса. Це ноу-хау міської влади, яке вже успішно працює в Комсомольську, рідному місті першого голови КМДА столиці Олександра Попова. Лікарняна каса – спрощений варіант медичного страхування. Люди раз на місяць добровільно сплачують певну суму лікарні, а у випадку хвороби безкоштовно одержують ліки, консультації, роблять аналізи, лікуються в стаціонарі. Але «налікуватися» можна лише на заздалегідь прописану в договорі суму.

 

Перша каса відкриється при міській лікарні №1, що на Харківському шосе, 121. «Через півтора-два місяці ми зможемо зареєструвати членів каси. Для цього вони повинні прийти до нас і підписати договір, ну, й заплатити внесок. Спочатку каса буде працювати тільки для жителів району», – розповідає головний лікар  Ігор Чермак.

 

ЦІНА

 

Точно сказати, скільки потрібно буде заплатити, він поки не може. За його словами, щомісячний внесок приблизно може скласти 100 грн.  (1200 грн. у рік) з однієї людини, а ліміт на лікування – 3,5 тис. грн. у рік. Пенсіонерам і малозабезпеченим запропонують платити вдвічі менше (приблизно 30 грн.), але й ліміт на стільки ж скоротиться.

 

Економ-програми в приватних страхових компаніях обходяться клієнтам у 200-250 грн. на місяць, але за ці гроші вони можуть розраховувати на допомогу в розмірі 8-11 тис. грн. у рік. Сюди входить невідкладна допомога в різних держклініках.

 

ЩО ОДЕРЖИМО

 

У випадку з лікарняною касою пацієнтові запропонують обслуговування в конкретній клініці, при якій існує ця сама каса. Людина повиннна буде піти до терапевта (виписка від іншого лікаря не підійде), а той уже визначить подальше лікування й випише ліки. Розцінки на послуги будуть такі ж, як і нині  для «платних» хворих. Наприклад, УЗД – близько сотні, МРТ – 300 грн. «Ми вже готуємо фахівців, яких закріпимо за касою, вони будуть проводити огляд хворих і призначати їм лікування», – розповів Ігор Чермак.

 

У прес-службі КМДА повідомили, що до кінця року лікарняні каси запрацюють у більшості медзакладів міста. Але наголошують: каса – справа винятково добровільна, а тому говорити, що, мовляв, столичну медицину роблять платною, – не можна.

 

Практикуючі лікарі ставляться до ідеї неоднозначно. На їхню думку, з одного боку, людина почуває себе захищеною: якщо занедужає, їй  точно нададуть допомогу в потрібному обсязі. Але з іншого – тут дуже багато лазівок для зловживання. Лікарі будуть одержувати зарплату з цієї каси, тобто намагатимуться заощаджувати – наприклад, виписувати більш дешеві ліки, що проконтролювати нереально. Крім того, пацієнт змушений буде обслуговуватися тільки в одній лікарні. А якщо лікар там – не найкращий?..

 

Від редакції

 

Такий крок, як бачимо, не перший, подібні каси вже  існують. Не виключено, що це ноу-хау незабаром розповсюдиться по всій Україні, і дуже швидко. Тобто, замість страхової медицини, яка надає своїм клієнтам всебічну допомогу незалежно від того, в якій клініці знаходиться каса, а також несе відповідальність за поставлений діагноз і лікування, чиновники пропонують просто «складчину» для зарплати лікарів. Хоча про лікарів мала б піклуватися держава, але «чомусь забула». Цікаво, а без всіляких кас та інших подібних нововведень люди можуть бути захищені? 

 

 

 

За матеріалами www.obozrevatel.com

Яндекс.Метрика
.Metrika counter -->