Ходить здорові

№4 (24) 21 квiтня 2011

Наталя Земна: Давайте сюди ваші очі — і йдіть додому, я вилікую їх
і через місяць поверну!

Нещодавно Наталя Петрівна Земна, повернувшись із закордонної ділової поїздки, застала у своєму домі справжнісінький… погром. У кімнатах усе перевернуте догори дном, шафи і столи відкриті, папери розсипані. Цілителька впевнена, що це — справа рук її конкурентів, які шукали... рецептуру. А вона справді золота — не тому, що коштує дорого: засоби ці надзвичайно затребувані людьми.

Не секрет, що більшість аптек сьогодні великим товарообігом не відзначаються.
Та коли я завітала в одну з аптек «Зеленої планети», щоб поспілкуватися з Наталею Земною, там зібралося з півсотні людей. Хто чекав на прийом у лікаря, хто зайшов за потрібним препаратом. Наталя Петрівна ж сказала, що цього разу народу ... мало! Бувають дні, мовляв, коли до неї приходить і по 200–300 чоловік — зазвичай це люди, що розчарувалися в офіційній медицині. Тож, як бачимо, рецепти, які пройшли випробування століттями, затребувані й досі.

Аптеки не пахнуть

— Колись аптека пахла аптекою! — відразу пояснила Наталя Петрівна. — Людина приходила туди, знаючи, що замовить порошок і їй відразу його виготовлять. Попросить настій — теж зроблять. Зараз аптеки втратили свій первісний аромат. Чому? Бо це просто організації, котрі торгують ліками, в основному, хімічними. В офіційній фармакопеї залишилося 90 лікарських рослин — це трави, з яких можуть виготовляти ліки. Та й ці рослини не використовують повністю — зазвичай беруть окремі інгредієнти (алкалоїди, глікозиди) і роблять потрібний препарат. Ми ж беремо з рослини все, що вклав у неї Бог. А в ній і справді є все: білки, жири, кислоти, вуглеводи, слизи, дубильні речовини. Жодному вченому ще не вдалося скомпонувати таку кількість інгредієнтів у єдиний букет, як це прийшло на Землю в рослині. Тому ми й послуговуємося цим цілющим природним букетом, а не робимо витяжку якоїсь однієї речовини.

Людина так «наїлася» хімії, що організм не витримує — то печінка збільшена, то шлунок не хоче працювати... Вона проявляється і алергіями, й ускладненнями, і побічними явищами. Народна медицина ґрунтується на дії трав на людину. Тільки вслухайтеся в назви лікарських рослин: приміром, материнка. Вона лікує жінку, допомагає їй бути плодовитою, красивою. Якщо взяти іван-чай чи миколайчики — це, як бачимо з назви, трави чоловічі. А ось печіночниця (гепатика), чи сердечник — назви відразу повідомляють, як саме рослина діє на організм. Лікування травами почалося ще тоді, коли людина нічого не знала про медицину. Вона їла коріння, ягоди, плоди — водночас спостерігала, як вони діють на організм, і лікувалася. Ну а першим медиком на Землі стала жінка. Вона випробовувала трави, лікувала родину, рід. Саме відтоді й бере початок народна медицина.

Настій... на повному місяці

Якщо ми беремо ту ж ромашку й хочемо, щоб вона була сильною, зберегла свої найкорисніші властивості, зілля має рости на певному ґрунті, отримати потрібну кількість сонячних променів. Тому ми, приміром, збираємо її тільки на Херсонщині. Та рослину мало зібрати — її треба ще й правильно висушити і зберігати. Якщо сушити ромашку десь на горищі, вона навіть вигляду нормального не матиме, не кажучи вже про цілющі властивості! А найкраще її сушити на березі моря. Степове повітря, вода — й ромашка виходить хороша, й властивості потрібні зберігаються. Тож із херсонською жодна інша не зрівняється.

Або візьмімо мокрець (зірочник), яким ми лікуємо катаракту й остеохондроз. Якщо він виросте на вапняних ґрунтах, то тільки зашкодить людині! Відразу після Чорнобиля одна військова частина на наше прохання дослідила всю Україну.  З'ясувалося, що Полтавська область (особливо Лубни) практично не постраждала від радіації. У Криму багато гарних місць, на Волині, у Карпатах. Я часто буваю в Карпатах. Якось під дощем піднялася на гору 1300 м над рівнем моря — аж вуха заклало. Шукала траву, що годиться для лікування гепатиту, та того разу не знайшла. Доведеться ще раз їхати. Щоправда, тоді зібрала інші трави: від глаукоми, жовчнокам'яної хвороби.

Треба знати не тільки на якому ґрунті збирати певну рослину, а й у яку пору дня її брати! Якесь зілля ми збираємо з росою, інше — вдень, коли роса висохне (всі трави, які потрібно сушити, збирають саме так). Деяке краще брати у післяобідню пору. Та при цьому зважаємо не лише на сонце, а й на місячні фази. Як він впливає? Скажімо, дівчина хоче, щоб у неї розвивалися молочні залози. Приміром, вона навіть знає, що для цього потрібно їсти кокоси й гарбузове насіння, та якщо вона хоче приймати ще й спеціальні рослинні препарати, їх слід готувати за молодого місяця. А якщо потрібно, щоб відпала бородавка, зникла пухлина або жировик, треба брати траву, коли місяць убуває. Так робили споконвіку.

Там, де росте чистотіл, інші рослини не виживають

Для народних медиків навіть птахи були «піддослідними об'єктами»! Ось, приміром, чистотіл називається ще й ластівчиною травою. Не повірите, але ластівки брали недоспіле насіння, клали на очі сліпонароджених пташенят — й ті… прозрівали. Та людина, хоч і використовує цю траву дуже широко, лікувати чистотілом зір ще не навчилася. Він дуже отруйний: чистотіл має 17 алкалоїдів, з яких добре вивчено тільки 3. Люди знають: якщо вживати багато його соку, може не тільки печінка збільшитись, а й настати параліч. Ви не помітили: там, де росте чистотіл, інші рослини не виживають.

 Будь-які ліки строго дозовані. Ще Парацельс казав: все, на що не подивишся, — отрута. Тільки дозоване точно, воно може стати ліками. Якщо людина не вміє дозувати, може тільки нашкодити.

 Деякі трави «працюють» самі, деякі підсилюють роботу інших. Наприклад, усім відомий звіробій. Я прошу людей: не користуйтеся ви ним просто так! Він не завжди стає людині у пригоді. У молодих дівчат, скажімо, від нього у непотрібних місцях може з'являтися волосся. У жінок починає боліти голова, тиск піднімається, у чоловіків слабшає потенція. Звіробій насправді дуже гарна рослина, проте вона цінна тим, що допомагає "працювати" іншим травам.

Лікуємо не хворобу, а людину

 Офіційна медицина часто лікує не причини хвороб, а їх наслідки. Візьмемо ту ж глаукому: так, є рослини, які нормалізують внутрішньоочний тиск, допомагають розсмоктатися рідині, що тисне на очний нерв, викликаючи його відмирання. Але вилікувати одну глаукому неможливо. Потрібно лікувати лю-ди-ну! Не тільки внутрішньоочний тиск, а й кров'яний, склероз судин. Якщо людина приходить до мене, скаржиться на проблеми із зором і при цьому говорить: «Я не буду роздягатися, подивіться тільки очі», я відповідаю: «Давайте сюди ваші очі і йдіть додому. Я вилікую їх і через місяць поверну!» Деякі вважають, що в мене проблеми з головою. Але скажіть, чи можна вилікувати очі окремо від вас? Адже справжня причина захворювання очей — ви самі.

Або візьмемо шкірні висипання. Що з ними зазвичай роблять? Чимось мастять. Прості мазі не допомагають — давай гормональні. Заженемо всередину це захворювання й  вважатимемо, що ми здорові. У народній медицині так не робиться. Шукається причина. З'явилася висипка — насамперед потрібно перевірити шлунок. Потім печінку, підшлункову залозу. Все це вилікуємо — і буде чиста шкіра.

У Києві — 3 аптеки, які виготовляють ліки за моїми рецептами й технологією. А всього по Україні аптек мережі «Зелена планета» 52. Проте декому з керівництва фармацевтичними інспекціями дуже хочеться закрити «Зелену планету». Може, бачать у нас конкурентів?

Людмила Сокирко 
Яндекс.Метрика
.Metrika counter -->