ШАНОВНІ ЗЕМЛЯКИ, ЖИТЕЛІ КИЇВЩИНИ!

Несправедлива й неймовірно напружена, а на сьогоднішній день навіть критична ситуація, що склалася в нашій територіальній громаді, змушує нас, мешканців села Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району Київської області, звернутися до Вас із закликом про допомогу і підтримку.
Після піврічного поневіряння по владних кабінетах, наполегливих спроб достукатися до влади ми зрозуміли, що добитися справедливості ми можемо, лише об'єднавши наші зусилля.

Дозвольте коротко пояснити вам суть проблеми, яка є яскравим прикладом відсутності рівноправного діалогу між народом та владою, прикладом зухвалого нехтування правами і інтересами простих людей і, на превеликий жаль, є властивою для багатьох населених пунктів Київської області.
Завдяки принциповій та сміливій позиції новообраного незалежного голови сільської ради та частини дійсно обраних народом депутатів нам стали відомі кричущі факти цинічного розбазарювання земель нашої територіальної громади. На загальних зборах мешканців нашого села голова сільської ради оприлюднив звіт земельної комісії, в якому були детально викладені факти виділення колишньою владою всупереч чинному законодавству України великих ділянок безцінної землі різним «потрібним» людям, які ніякого відношення до територіальної громади села Софіївська Борщагівка не мали і не мають.
Цинізм ситуації полягає в тому, що багато з цих резонансних рішень приймалися не тільки без обговорення громадою, але й іноді навіть без розгляду на сесіях сільської ради. Земля – це національне багатство, і її основним володарем, власником та користувачем згідно з Конституцією України є народ, а стосовно нашого села – це ми, представники Софіївсько-Борщагівської територіальної громади. Але в дійсності все не так. Виходить, ми ніхто, просто робоче «бидло», над яким можна безкарно знущатися, якому можна цинічно брехати.
Всі ці факти були викладені у зверненнях до Генеральної прокуратури України, Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, голови Київської обласної державної адміністрації та голови Києво-Святошинської районної державної адміністрації. З моменту звернення пройшло майже півроку, але досі ніякої реальної реакції і реальних дій щодо розслідування цих фактів немає.
Хоча «своєрідна» реакція на наші вимоги відбулася миттєво, а саме:

  1. Було скоєно злочинний напад на голову сільської ради, якого вночі біля приміщення сільської ради було по-звірячому побито. Залізною палицею йому пробито голову та скалічено руку, якою він намагався захищатися. Цей злочин правоохоронними органами досі не розкрито та й, напевно, не буде розкрито ніколи.
  2. Відбувається систематичне залякування мешканців села, які ведуть боротьбу за свої права.
  3. Майже півроку заблокована робота сільської ради завдяки деструктивній позиції депутатів, підконтрольних Партії регіонів. Замість того щоб працювати на інтереси громади та виконувати свої безпосередні депутатські обов'язки, вони всі свої зусилля спрямовують лише на одне – будь-якими методами усунути всенародно  обраного голову сільської ради, бо він незручний для влади.

Така поведінка цих депутатів нас не дивує. Бо більша частина з них отримала депутатський мандат не за результатами чесних та демократичних виборів, не в результаті відкритої боротьби, а за рахунок тотальної фальсифікації виборів. Ми всі стали свідками того, що 31 жовтня 2010 року під час виборів до місцевих рад фальшування набуло такого апогею, якого не було навіть у 2004 році.
Ми стверджуємо, що 31 жовтня в багатьох округах відбувалися не вибори, а цинічне призначення окремих депутатів шляхом освячення їх через різноманітні шахрайські схеми, які реалізовувались в Київській області. Починаючи від формування територіальних виборчих комісій і закінчуючи спотворенням волевиявлення виборців під час підрахунку і так званого перерахунку голосів.
Зараз ми часто згадуємо слова з виступу Президента України перед депутатами Верховної Ради: «Незабаром – 31 жовтня – місцеві вибори. Я як ніхто зацікавлений, щоб вони пройшли прозоро і чесно. І я вважаю, що якщо ми з вами це спільно зробимо, то цим самим ми спільно зробимо черговий крок у розбудові демократичної держави, яка буде в подальшому розвиватися і яку будуть поважати у світі».
Які красиві і правильні слова! Як пафосно і переконливо вони звучать, особливо з вуст Президента України. Вчитуєшся в ці слова, а всередині все кричить від обурення і болю, болю за Державу, за нещасний народ, життя якого обіцяли покращити ще вчора. Правда, представники влади з біло-голубими партійними квитками намагаються переконати нас, що «жити нам стало легше, жити нам стало веселіше».
Але скільки б вони не говорили, все менше і менше людей вірять цим солодким, красивим і правильним словам, бо дійсність настільки далека від цих слів, як Земля від Сонця. Люди зрозуміли антинародну сутність влади, відчули натиск диктатури, згортання свободи слова, зрозуміли, що «Нова країна» Януковича будується не для громадян України.
Ми не хочемо і не будемо мовчати, як би цього не намагалася добитися влада. Бо кінець для тих, хто тихо мовчить, – завжди один. Згадайте історію, політичну історію України, чи УНР, чи СРСР, чи гітлерівської Німеччини.
Ми не дозволимо перетворити себе на рабів. Ми повинні змусити владу працювати на інтереси України і на інтереси кожного громадянина. Ми повинні взяти діяльність влади під контроль. Представники влади повинні стати справжніми слугами Народу, для цього ми їх і обираємо. Але для того щоб дійсно контролювати владу та мати можливість впливати на неї, народ повинен не лише мати право демократично і прозоро обирати депутатів, але й можливість демократично та прозоро відкликати тих, які не виконують своїх обов'язків, використовують свої мандати виключно для власного збагачення і згадують про своїх виборців тільки перед виборами.
У своїй боротьбі ми зіштовхнулися з тим, що згідно з чинними законами виборець практично позбавлений можливості відкликати депутата, який зрадив інтереси людей. І ці псевдодепутати, прекрасно знаючи про це,  відверто сміються над нами. Вони відчувають свою повну безкарність.
Враховуючи вищевикладене, ми, жителі села Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району Київської області, звертаємося до всіх небайдужих представників Київщини підтримати наші вимоги до Верховної Ради України про негайне внесення змін та доповнень до чинних законів України з метою унеможливлення подальших фальсифікацій під час виборів, а також з метою надання дійсних прав громадам з відкликання депутатів місцевих рад та контролю за діяльністю влади на місцях.
З повагою, жителі села Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району Київської області:
Всього 136 підписів

Яндекс.Метрика
.Metrika counter -->