Ходить здорові

Психотерапевт Тетяна ДУГЕЛЬНА:

Причина всіх хвороб у голові, А СЛАБКИЙ ІМУНІТЕТ – ВІД РОЗРИВУ ЗВ'ЯЗКУ З РОДОМ

Наш прагматичний світ давно нав’язав людям думку, що купити можна практично все, починаючи від банального «одягтися–поїсти» й закінчуючи туристичними польотами у космос. Проте є одна річ, котру, якщо вже втратиш, не купиш ні за які гроші, – це здоров’я. Та люди, почуваючись здоровими, не бережуть цього безцінного дару, а втрачаючи його, починають нашпиговувати організм хімією, тільки додатково йому шкодячи, та ще й платять за це шалені гроші. А тим часом психотерапевт Тетяна Дугельна, з якою ми познайомили читачів у минулому випуску газети, переконує: людина має такі внутрішні резерви, що може впоратися з будь-яким захворюванням. Головне: розуміти, що причини всіх без винятку хвороб – проблеми на психічному рівні.

– Вже вкотре скажу: всі без винятку хвороби тіла – це наслідок, тільки наслідок проблем на психічному рівні, – роз’яснює пані Тетяна. – Тож аби повернути втрачене здоров’я, треба боротися з причинами, а не з наслідками. Причому конкретне захворювання провокується цілком конкретними проблемами. Існує навіть спеціальна схема тіла, де показано, які саме хвороби і як відбиваються на тонкому плані. Якщо у жінки болить правий придаток – це образи на чоловіків, якщо лівий – теж образи, але на жінок. До речі, древні це знали, як і посвячені, тому в давнину людей лікували зовсім не так, як зараз, а послуговуючись цією нібито нетрадиційною медициною. Хоча що може бути більш традиційне, аніж те, що напряму пов’язане із законами природи? До того ж не просто із законами природи – у тій системі все вибудувано дуже логічно: приміром, якщо болить права рука, то чому? Зазвичай ми правою рукою більше даємо, а людина, яка має проблеми з нею, не вміє цього робити. Біль у лівій, що ближче до серця, – невміння, навпаки, приймати, брати щось від інших.

Хвороби печінки
провокує внутрішня агресія
– А якщо людина – шульга?
– У принципі там є нюанси – і в схемі тіла може бути щось перевернуте: це коли, приміром, людина – лівша, але в дитинстві її перевчили. Взагалі ж у нас права частина тіла активніша, вона більш орієнтована на досягнення. А ліва – це серце, почуття – налаштована на прийняття, на жіночі риси. Щоб не було проблем з руками, уміння брати й давати має бути збалансоване. Точнісінько так само хвороби внутрішніх органів провокуються негараздами на тонкому плані. Якщо ми, наприклад, маємо на увазі хвороби печінки, то це – хвороби агресії, подавленого внутрішнього гніву, небажання говорити вголос про те, що тобі не подобається. Тобто йдеться про внутрішню аутоагресію й захований усередину гнів. А за що функціонально відповідає печінка? За очистку крові й приведення її у нормальний стан. Іншими словами, необхідно розуміти, як природа чи Бог, це вже як кому подобається, влаштувала певний орган і що в нього заклала.  
– Сьогодні дуже багато інсультів, і, як стверджують лікарі, збільшується кількість хворих молодого віку…
– Інсульти – це гіперконтроль і намагання все тримати тільки в голові, невміння елементарно виписати це на папірець, аби скинути з голови напругу. Люди вважають, що чим більше вони думатимуть над проблемами, тим швидше їх вирішать. Проблема – у перекладі з грецької – це завдання найпершого рівня важливості, яке вимагає термінового вирішення. І якщо люди почнуть ставитися до проблем як до завдань, їхнє життя зміниться. Насамперед вони почнуть більш позитивно думати. А інсульти – це негативне мислення і надконтроль.
– Останнім часом, особливо у післячорнобильський період, зріс відсоток людей, у яких проблеми з імунітетом.
– Слабкий імунітет – це невміння контактувати з батьками, неповага до роду, відсутність відчуття захищеності. Адже основна функція імунної системи – захисна. Хто за нас відповідав, коли ми росли й набирались упевненості в собі? Батьки. Тож якщо ми розриваємо зв’язок із ними, на рівні тіла у нас послаблюється імунітет. А найсильніший він у тих людей, котрі поважають і шанують свій рід. У нас же багато молодих людей навіть не знають дат народження своїх батьків, не те що дідусів і бабусь. Так що ослаблений імунітет на тонкому плані – це розрив з корінням.
– Медики також констатують, що росте кількість людей, які страждають від алергій.
– Алергійні реакції – це величезна кількість гніву й роздратування, коли людина каже: всі винні, всі мені завинили! Й у такої людини починає все тіло свербіти, а на внутрішньому рівні вона відчуває сильну емоцію роздратування і зневаги: я ж кращий!
– А якщо йдеться про маленьких дітей, котрі потерпають від діатезів?
– Яка різниця? Дитячі діатези, молочниці – це злість матері на дитину: «Я не знаю, що з тобою робити!» Вони ж – у спільному енергетичному полі, тобто дитина у полі мами знаходиться до 12 років. У результаті до цього віку практично всі захворювання дитини обумовлені тим, що нав’язали їй батьки. А ось хто «винен» – мама чи батько – треба розбиратися.

Від неправильних емоцій страждає кишечник
– Пані Тетяно, ви кажете, що сучасні лікарі зазвичай лікують наслідок, а не причину, а я знаю, що Ольга Богомолець, коли до неї на прийом приводять дитину з бородавками, спочатку радить батькам повезти цю дитину до бабки, яка володіє народними способами боротьби з ними. То яка справжня причина їх появи на тілі?
– Бородавки – це посилення концентрації уваги на певній зоні тіла, а кожна зона за щось відповідає. Візьмемо обличчя: якщо бородавочки чи якісь вирости з’являються на щоках – є збій у роботі кишечника. А він на тонкому плані відповідає за емоції. Зверніть увагу: ви щось з’їли – воно або перетравлюється, або ні. Тому шлунково-кишковий тракт відразу реагує на наше вміння спілкуватися з будь-яким інформаційним полем. Якщо ми нормально засвоюємо якусь інформацію, при цьому щось виводиться, проблем не виникає. А якщо ми лише засвоюємо, тобто беремо й беремо (приміром, людина багато читає, вчиться, ходить на різноманітні тренінги), від інформації починає пухнути голова – й кишечник відразу стискається. Річ у тім, що наш організм працює як помпа: якщо щось десь розширилося, то щось мусить стиснутися. Тому коли людина тільки вчиться, а саме лише бере інформацію, а не дає часу їй перетравитися й вивести зайве, починаються сильні головні болі.
Бородавки часто з’являються на руках. Ось, скажімо, на вказівному пальці. А він – це дихальна система, зв’язок із родом, адже через пальці в нас проходять меридіани, котрі насичують енергією основні органи. Тож бородавка на вказівному пальці – це елементарне невміння прощати найближчих людей: ось я задавлю образу, я тобі нічого не скажу, але підсвідомо однаково показуватиму пальцем на те, що ти мені зробив боляче. Люди повинні розуміти, що найголовніших напрямків причинно-наслідкових зв’язків два: це стосунки дитячо-батьківські, причому вони, у свою чергу, теж діляться на два напрямки. Це коли ми – діти і є наші батьки, а потім уже ми стаємо батьками і є наші діти. Там емоційні зв’язки такі, що не розірвеш, і наше завдання – навчитися бути гнучкими одне до одного. Ми вже згадували про імунну систему – це якраз про такі зв’язки. І другий напрямок – подружні стосунки: ми повинні навчитися бути пружними одне з одним. Чоловік і жінка – з різних систем, інь і янь – мусять стати одним цілим, монадою: коли ти – світлий, я чорна, і навпаки. До речі, монада – символ слов’ян, а не китайців, й у нашому трипільському музеї про це розповідають. А Трипілля було на 5 тис. років раніше, аніж Велика китайська імперія.
– У центр сімейної психології «Лелека», який ви очолюєте, звертаються різні люди і з різними проблемами, та чи можна їх якось згрупувати?  
– Зараз і чоловіки, й жінки дуже цікавляться можливістю підправити власне здоров’я. Це ще й тому, що ми почали велику всеукраїнську акцію «Здорова жінка – здорова Україна»: я зрозуміла, що повинна їздити по Україні й читати семінари про те, що здоров’я кожного – у його власних руках. Що таке здоров’я? Це, як стверджує Всесвітня організація охорони здоров’я, повна відсутність проблем на фізичному, психічному, соціальному й духовному рівнях. Тому я намагаюсь пояснити це людям, дати їм у руки інструмент, який допоможе їм бути здоровими. А коли приходять і заявляють, що болять коліна, ми починаємо з цим працювати: коліна – це завжди невпевненість у собі. Але з якої сфери у тебе ця невпевненість? У професії чи в особистому житті? Взагалі основний запит – пошук сенсу життя.

Якщо дитину бити, розуму не додасться…
– Дуже часто люди скаржаться на біль у спині…
– Спина – це основний енергетичний канал, та основа, на якій тримається решта. І кожний відділ за щось відповідає. Уздовж хребта знаходиться чакральна система, про що знали ще древні слов’яни. Так ось, кожний відділ спини має свого «підшефного»: приміром, поперековий – це гроші. Якщо болить поперек, людина не лише не задоволена тим, що отримуєте з точки зору фінансової, але й не знає, як це змінити. Можливо, вона раніше багато потратила й мало отримала – й нині має дисбаланс між «давати» й «брати». Можливо, вона на себе дуже багато взяла, щоб отримати гроші, і це завдання їй не під силу.
– І як же можна вийти з такої ситуації?
– Потрібно всередині себе збудувати модель: «Я отримаю рівно стільки грошей, скільки мені потрібно (це називається достатньо). До того ж я отримаю їх у той час, коли це буде найбільш необхідно. І я прошу вищі сили (тут треба звернутися до вищих реєстрів хребта) залучити до мене ті ситуації, в яких матиму більше грошей». При цьому не варто зациклюватися на матеріальному, а краще додати більше духовних аспектів – і до людини неодмінно прийдуть можливості, коли вона отримає ті дивовижні дари, на які й не розраховувала. Але повернемося до хребта – почнемо з копчика: біля основи хребта знаходяться всі нервові закінчення, що живлять весь організм. Часто батьки кажуть: «Дам по попі – розуму додасться!» Хоча насправді у момент таких ударів блокується зв’язок з батьками,  вибивається основа з-під ніг, тобто ці удари безпосередньо знищують імунну систему. Тому на Сході, знаючи це, дітей не б’ють.
Далі йде зона крижів: біль у них – проблеми у взаєминах чоловіка й жінки. Коли болять крижі, багато проблем у сечостатевій системі, бо вся ця система проектується на крижах. Там же локалізуються страхи – втратити стосунки з емоційно-близькими й важливими людьми. В основному ідеться про подружні стосунки, це приховані емоції, страждання, котрі ми туди складаємо – в область малого тазу.
Вище – поперековий відділ, ми про це вже писали. Потім – грудний, він пов’язаний з любов’ю, відповідно – із серцевою чакрою. Якщо там біль, люди собі чи не дозволяють проявити любов, чи проявляють не так, як їм хочеться. І нарешті шия – дивовижний відділ хребта – це гнучкість. Якщо людина дуже гордо несе голову, сама собі знає ціну, у неї виникають проблеми з шийним відділом хребта. Цей відділ – проекція роботи щитовидної залози і горлової чакри, а щитовидна залоза – основа основ радостей життя. Радості, коли вистачає світла, любові, вдячності. Тож аби позбутися проблем у шийному відділі хребта, потрібно більш гнучко, смиренно, з почуттями, натхненням ставитися до світу.

Валерія КАЛИНОВСЬКА

Яндекс.Метрика
.Metrika counter -->