Вікенд

Підпільник Кіндрат в надійному місці сховав… самогонний апарат

За 15 кілометрів від столиці по житомирській трасі нещодавно з’явився церковно-етнографічний комплекс «Українське село», який варто хоч один раз побачити на власні очі – вхід сюди безкоштовний та й добиратися досить зручно – від метро «Святошин» рейсовим автобусом до села Миколаївка. А поки що ми вам про нього розповімо.

Куди їдемо? – В «Українське село»!
Посеред вікових дерев, за півтора кілометра в глиб соснового лісу, у тихому мальовничому куточку розкинулося «Українське село». Його територія — не така велика, як у Пирогові, але гарна, затишна і впорядкована по-хазяйськи.
Одразу за вхідною брамою доріжка веде до храму. Тут майже все дерев’яне, і церква теж. Це – храм Святого Великомученика Димитрія Солунського. Про надзвичайну постать цього покровителя храму детально розповідають під час екскурсії, а ще ви тут зможете побачити старовинні автентичні українські хати, привезені з різних куточків України. Все справжнє — і хати, і експонати в них. Біля кожної – квіти, лавочки, де можна посидіти, вдихнути свіжого цілющого повітря, насолодитися дзюрчанням джерельця, співом птахів.
Також тут відтворено справжні господарські споруди. Є й живий куточок – кошара з вівцями, свинарник із сімейством в’єтнамських поросят, кролики, качки, кури. Все, як у справжній міцній господі.
В одній зі старовинних хат випікають хліб так, як це робили колись наші пращури — без дріжджів, на природній заквасці. А ще, як і годиться, тут представлено гуральню і самогонний апарат з дубових бочок, якому вже більше ста років.
Але є тут речі, які реально не тільки побачити чи почути, а й зробити своїми руками. У діючих майстернях народних ремесел можна пройти майстер-клас з гончарства, ковальства, навчитися виготовлювати власноруч ляльку-мотанку та багато інших цікавих речей, які нині приваблюють і дорослих, і дітей.

Гандзя – киця, Гандзя – цяця, Гандзя – гарна молодиця
Однією з цікавинок храмового комплексу є етнотренінги. Наприклад, спеціальний курс для жінок «Я — молодиця!», розрахований на цілий день. Веде його один із найвідоміших в Україні етнографів — Галина Борисівна Бондаренко. Вона розповідає все про українську жінку — про її роль в родині, в суспільстві минулого і сьогоденні, про традиції гостювання і, звичайно, про таємниці народної кулінарії. Жінки самі готують різні страви за старовинними рецептами і дізнаються про те, як їх треба подати, що при цьому сказати, аби не вийшло так, що вміла кума готувати, та не вміла подавати.
Утім, всі майстер-класи та тренінги проводяться досвідченими майстрами та фахівцями. Так що виходить і весело, і цікаво, і з толком.

19 серпня святкуємо другий Спас
Дуже гарно відзначає «Українське село» свята — Різдво, Пасху, Трійцю… — і 14 серпня запрошує на свято Маковея, а 19-го — на свято Спаса. Це одне із 12 найбільших християнських свят. У народі його ще називають Яблучний Спас. Цього дня, за біблійними переказами, Ісус явив апостолам свою божественну силу. Він повів апостолів на гору Фавор і там його обличчя засяяло, а одяг став білим як світло. Також апостоли побачили пророків Іллю і Мойсея, які розмовляли з Христом. Тож свято нагадує людям про необхідність змінюватися духовно.
У цей день святять яблука та іншу садовину нового врожаю і зустрічають осінь.

Яндекс.Метрика
.Metrika counter -->