Про найважливіше

Майже 4 відсотки території України займають смітники: їх ніхто не утилізує і не контролює навіть на радіацію
На сміттєспалювальному заводі «Енергія» в Києві в ніч на 3 жовтня було виявлено сміттєвоз, який перевозив радіоактивне сміття.
За повідомленням ПАТ «Київенерго», обладнання «Кордон», яке перевіряє сміття на радіаційне забруднення, спрацювало о 12:10. В одному зі сміттєвозів при проходженні вхідного контролю був зафіксований рівень радіації 53,8 мікрорентгена на годину замість допустимих 30 мікрорентген. При цьому рівень природного фону на заводі залишається в нормі – 10,3 мікрорентгена на годину.
Це вже п’ятий випадок виявлення радіоактивного сміття з моменту встановлення обладнання, зазначили в енергокомпанії.
Автомобіль з радіактивним сміттям перевезли на спеціальну стоянку. А вже 4 жовтня комісія з фахівців МНС та санітарних служб виявила безпосереднє джерело радіації. Його радіаційний фон в 200 разів перевищує норму і становить близько 6000 мікрорентген на годину! Радіоактивне сміття утилізують на підприємстві «Радон».
За словами директора сміттєспалювального заводу «Енергія» Сергія Крикуна, радіація в побутові відходи зазвичай потрапляє з лікарень або промислових підприємств. «І тільки на «Енергії» ми маємо можливість це виявити. Але, на жаль, радіаційний рівень сміття, що вивозиться на полігони (а це більше половини столичного обсягу), проконтролювати неможливо. І це не може не хвилювати», – зауважив він. В Україні актуальною є проблема утилізації та переробки сміття: близько 4% території держави займають відходи різних видів – від хімічних до побутових.

Платитимемо ще один тариф – за переробку сміття
В Україні хочуть запровадити новий тариф для населення – за переробку сміття, повідомив голова Держагентства з інвестицій та нацпроектів Владислав Каськів. За його словами, у рамках нацпроекту «Чисте місто» передбачається не тільки будівництво заводів з переробки сміття, а й цілого ланцюжка для вирішення питання з відходами в Україні.
У тому числі планується введення нового тарифу на переробку сміття. За попередніми розрахунками, діапазон може бути від 30 до 55 доларів за тонну залежно від місця, міста, умов, технології переробки тощо.

Міська електричка не здобула популярності – їде довго і незручно
Свою роботу електричка починає вранці о 6:00 і курсує до 10:00, увечері починає в 16:30 і закінчує о 22:00. По ходу маршруту – три стики зі станціями метро: «Петрівка», «Вокзальна» і «Видубичі». Квитки треба купувати в касі, як у метро. Кондуктори по вагонах не ходять. Вартість поїздки в 1 сторону – 1,7 грн. Тривалість шляху становить 1 годину 25 хвилин, а не 50 хвилин, як обіцяла влада.
Причина – трафік поїздів. Адже маршрут електрички проклали по вже існуючих коліях. Електричка, наприклад, на Петрівці або на Дарниці, де велика залізнична розв’язка, часто пропускає інші поїзди, і пасажири втрачають дорогоцінний час.
Табличок з вказівкою «міська електричка» дуже небагато. Окрім як на самих станціях, їх не побачиш. Мало хто знає про новий маршрут. Тому вагони майже пусті.

Відкрито першу лабораторію з діагностики донорів кісткового мозку
Щороку операції з пересадки кісткового мозку потребують близько трьохсот малюків. Але в Україні допомагають тільки тим, у кого донором може стати родич. Решта змушена  лікуватися за кордоном. Там така операція коштує від ста до трьохсот тисяч доларів. Багато батьків не встигають зібрати такі суми.
Відкриття лабораторії, а згодом і створення банку донорів у Києві підвищить шанси багатьох хворих малюків на порятунок.

У Національному ботанічному саду з’являться копії найвищих гір Європи
Майданчик для майбутніх Альп у Ботанічному саду на Печерську вже підготували – у самому його центрі. Там закладуть перший камінь майбутнього ландшафтного шедевра. Причому зроблять це самі австрійці, які вирішили подарувати Києву альпійський куточок. А до кінця року, коли Альпи покриються снігом, кияни зможуть насолодитися природою австрійського краю. У ботанічному саду повністю представлять альпійську флору – листяні і хвойні дерева гір, рослини полів і квіти лугів.

У «Парку Київська Русь» – міжнародний лучний турнір «Стріла стародавнього Києва»
8 жовтня у Центрі культури та історії Давньої Русі «Парк Київська Русь» (с. Копачів Обухівського району Київської області) відбудеться Міжнародний лучний турнір «Стріла стародавнього Києва».
Досвідчені лучники та члени клубів історичної реконструкції будуть змагатися за звання найвлучнішого: зі стрільби з розвороту, на швидкість, двома стрілами, по 2D-силуетах тощо.
Глядачі зможуть побачити монгольські, англійські й давньоруські луки, відтворені з історичною достовірністю, а також випробувати їх власноруч.
Гостей «Парку» зустрінуть скоморохи, дружинники, Нестор Літописець, князь Володимир та інші персонажі стародавнього Києва.
Відвідувачі зможуть поїздити верхи на конях, скуштувати страви слов’янської кухні, потрапити на ярмарок народних ремісників, придбати сувеніри, взяти майстер-класи у лучників, гончарів та ковалів і, звичайно, прогулятися валами Київського Дитинця.

Яндекс.Метрика
.Metrika counter -->