Стрічка новин

У Василькові править бал заукраїнець-регіонал,який на виборах мера посів останнє місце

Торішні місцеві вибори у Василькові, які були взірцем брудних технологій і безпрецедентних фальсифікацій, стали предметом обговорення на черговому засіданні комісії Київської облради з питань законності, правопорядку та боротьби з корупцією. Як усе відбувалося, розповіли депутат облради Святослав Ханенко та фактичний переможець виборчих перегонів на посаду міського голови Василькова Анатолій Боровик, який уже майже рік відстоює у судах своє право на мерське крісло.  
– Ще напередодні голосування, – розповів Святослав Ханенко, – лідери районних організацій 11 партій у одній із кімнат Будинку культури, у якому знаходиться Васильківська міська виборча комісія, виявили групу представників партії «За Україну», які робили відмітки за потрібного кандидата у підроблених бюлетенях. Підозрюючи, що ці бюлетені можуть бути використані для фальсифікації результатів справжнього голосування, вони звернулися до начальника Васильківського райвідділу міліції В. В. Куця із заявою. Реакція міліцейського керівника була більш ніж дивною. Замість того, щоб перевірити все на місці, він заявив, що не має права заходити «на територію комунальної власності». А наступного дня біля дверей тієї кімнати з’явився міліцейський пост.
Голосування на виборах васильківського міського голови завершилося переконливою перемогою Анатолія Боровика. Але шляхом фальсифікацій мером «був призначений» заукраїнець Сергій Іващенко, електоральна підтримка якого виявилась найменшою. Це підтверджується протоколами підрахунку голосів з мокрими печатками, які отримали на руки всі кандидати, їхні довірені особи, офіційні спостерігачі та журналісти. Але після «перерахунку» різниця між протоколами з мокрими печатками і «уточненими» становила 1200 голосів на користь Сергія Іващенка. Крім того, 817 бюлетенів з голосами за Анатолія Боровика виявилися зіпсованими.
На виборах до обласної й Васильківської міської та районної рад були допущені не менш масштабні фальсифікації. Працівники Рахункової палати України встановили факт виготовлення 100 тисяч зайвих бюлетенів.
– 4 листопада 2010 року, – каже Анатолій Боровик, – я подав повідомлення про злочин з фальсифікації виборів міського голови. Як повідомив васильківський міжрайпрокурор, радник юстиції Дмитро Потоцький листом від 4 липня 2011 р., за результатами проведеної додаткової перевірки порушено кримінальну справу за фактом підроблення невстановленими особами виборчих бюлетенів. Отже, прокуратура юридично зафіксувала факт, який був давно відомий усьому місту. Але справа до логічного завершення так і не дійшла. Вже 14 липня постанову міжрайпрокурора про порушення кримінальної справи скасовує Київська обласна прокуратура. 15 листопада я подав повідомлення про злочин під час установлення результатів голосування за партійними списками, а після ознайомлення з протоколом Рахункової палати разом з іншими подав заяву про порушення законодавства щодо виготовлення зайвих бюлетенів. З цих питань прокуратура 5 разів виносила відмову в порушенні кримінальної справи. Але всі ці постанови були скасовані судом. В останній ухвалі суду сказано, що при прийнятті рішення про відмову в порушенні кримінальної справи за заявою Кривши О. П. та Боровика А. П. старший слідчий Васильківської    міжрайпрокуратури зробив це без належної перевірки передчасно. тому цю постанову слід скасувати і матеріали повернути васильківському міжрайпрокурору для проведення додаткової  перевірки.
– Поки суд змагається з прокуратурою, містом править заукраїнець Сергій Іващенко, – каже депутат облради Святослав Ханенко. – У Василькові все підвладне йому. Жителі Василькова шукають правди і справедливості в усіх можливих інстанціях. Цього разу вони звернулися до комісії Київської облради з питань законності, правопорядку та боротьби з корупцією. Який вердикт вона винесе, поки що невідомо.

Антон ШУЛЬГА

Яндекс.Метрика
.Metrika counter -->