У нас на районі

БУДІВЕЛЬНА АФЕРА У ВАСИЛЬКОВІ ВЛАСНИКАМ НЕ ВИДАЮТЬ ОРДЕРІВ НА ВЖЕ ГОТОВІ КВАРТИРИ
Законні власники-інвестори вже три роки не можуть оформити право на свої квартири в будинку по вул. Сонячна, 5, що через дорогу від міського кладовища у Василькові.
Дев’ятиповерхівка була здана в експлуатацію ще 2009-го, що підтверджується свідоцтвом Державної архітектурно-будівельної інспекції. Але на заваді її фактичному введенню в експлуатацію стала міська влада Василькова. Як заявив головний архітектор міста Олександр Молчанов, компанія «Гараздінвеcтбуд» не усунула технічних проблем щодо теплопостачання будинку, і він не може бути під‘єднаний до комунальних мереж. Компанія-забудовник зі свого боку це твердження категорично спростовує та запевняє, що немає ніяких технічних перешкод для введення будівлі в користування.
Однак незрозуміло, на яких підставах міська влада не видає власникам квартир документів на право власності. Формальних причин для відмови інвесторам в оформленні права власності на квартири немає абсолютно ніяких. Бюро технічної інвентаризації (БТІ) посилається на якесь загадкове розпорядження мера Василькова Сергія Іващенка, де нібито наказується не видавати власникам технічних паспортів на їхні помешкання. Сам документ ані в БТІ, ані в мерії нам так і не показали. Це і зрозуміло, бо якщо таке розпорядження насправді існує, то фактично путівка до в‘язниці для підписанта. Цікаву позицію в цій ситуації зайняв заступник міського голови Олександр Скиба. Замість того щоб виконати свій обов‘язок – самому вирішити питання з БТІ та надати нарешті власникам їхнє законне право на квартири – він радить їм звертатися до суду.
І в такій абсурдній поведінці чиновника насправді нічого дивного немає. Адже вже давно відомо про конфлікт між владою міста та компанією-забудовником з приводу тих таки квартир у злощасному будинку на вулиці Сонячній, 5.
Все починалося в 2004-му, коли фірма «Гараздінвестбуд» заявила про амбітні плани на побудову цілого мікрорайону «Сонячний» у Василькові. Влада міста виділяє землю під будівництво за умови передачі 12 відсотків майбутніх квартир муніципалітету – такий був формальний договір. Але неформально, мабуть, щось не зрослося, і вже після початку будівництва будинку на Сонячній, 5, влада відмовляє забудовнику в наданні землі під решту мікрорайону. «Гараздінвестбуд», у свою чергу, продає всі помешкання в новобудові на Сонячній, 5, інвесторам, які вносять 100 відсотків передоплати. Таким чином, міська влада втрачає майбутні квартири, інвестор – землю для наступних будинків і договір між забудовником і містом фактично не діє. Початок багатообіцяючий…
Проте спорудження житла далі триває, але з проблемами. 2006 року Державна інспекція промислової безпеки та охорони праці з причини незадовільної організації будівництва ТОВ «Гараздінвестбуд» призупиняє роботи на Сонячній. Тоді справу вдалося зам‘яти та продовжити зведення будинку. Але кволо, адже, як писали тоді на будівельних форумах в Інтернеті, працівників постійно знімали з об‘єкта у Василькові й направляли на будівництво дачі керівника фірми десь під Києвом. Та й грошей на рахунках компанії постійно не вистачало. Строки здачі об‘єкта постійно переносилися, й у результаті затримка становила 2 роки: замість 2007-го завершили роботи в 2009-му.
У 2007 році фірмою зацікавилася міліція. Як повідомляли джерела з МВС, засновники компанії були приготувалися тікати за кордон від зобов‘язань перед інвесторами з їхніми ж грошима за прикладом горезвісної «Еліти-Центру». Тоді, розповіли в міліції, їх зупинила підписка про невиїзд.
Отже, люди заплатили гроші, будинок, а ніякий не мікрорайон, з постійними відстрочками, негараздами з міліцією та Держінспекцією промбезпеки та охорони праці все ж побудували. Міська влада ні на які квартири в ньому претендувати не може, бо вони вже продані. Ясна річ, чиновників такий стан справ не влаштовує. Напевно, вже ті 12 відсотків «шарових» квартир були можновладцями давно між собою поділено, і кому треба, за це було заплачено. Важкі й темні хмари нависли над вулицею Сонячною. Бардак коштом інвесторів улаштували разом «Гараздінвестбуд» та влада Василькова.
У 2010-му ситуація ускладнилася рішенням суду, який визнав недійсність договору про оренду землі між Васильківською міською радою та ТОВ «Гараздінвестбуд». Керуючись цим рішенням, міськрада цілком може визнати будинок на Сонячній, 5, незаконно зведеним, а забудовник може не виконувати зобов‘язання про надання 12 відсотків квартир місту. Для інвесторів це означає повну невизначеність стосовно долі готового житла, за яке заплачено. Ба, навіть гірше. 15 законних власників квартир повідомили про вже зовсім кричуще свавілля. Ордери на їхні помешкання видали не їм, а якимось прокурорам і суддям! Тобто влада таки вирішила піти напролом і захопити ті 12 відсотків квартир, незважаючи на те, що вони мають хазяїв.
Те, що на житло інвесторів в числі інших претендують прокурори та судді, окреслює дуже примарну перспективу позитивного вирішення проблеми власників квартир у суді. Людям залишається скаржитися та протестувати. Але скарги до МВС, Генеральної прокуратури, Президента, Кабінету міністрів, Верховної Ради, Асоціації допомоги постраждалим інвесторам та навіть акція протесту біля Адміністрації Президента поки ніяких результатів не дали.
Як повідомив голова Комісії з питань законності, правопорядку та боротьби з корупцією Київської облради Леонід Сіваков, після розгляду в суді спору щодо незаконного вилучення у інвесторів будинку по вул. Сонячній, 5, у Василькові 15 квартир на користь міських чиновників, восьмеро новоспечених «квартировласників» відмовилися від посягань на це житло. Ще семеро – прокурори і судді – здавати ордери не квапляться.

Петро ГАРБУЗ

Яндекс.Метрика
.Metrika counter -->