У нас на районі

На вибори мера Вишневого висунуто єдиного кандидата від опозиції – Вадима Курбатова

До позачергових виборів міського голови у Вишневому, призначених на 11 грудня, залишилися лічені дні. Однак і досі на розставлених по всьому місту сіті-лайтах красується лише один кандидат із майже 20 зареєстрованих претендентів на мерське крісло. Це – регіонал Ілля Діков. Та й листівки з передвиборчими обіцянками здебільшого належать теж йому.

Власне, бажаючих балотуватися на міського голову у Вишневому було набагато більше. Однак територіальна виборча комісія зробила все можливе, аби не допустити до участі у виборчих перегонах кандидатів від опозиційних сил. Наприклад, депутата райради Володимира Тищенка висувала на міського голову Києво-Святошинська організація «Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина». Маючи досвід участі в торішніх місцевих виборах, Володимир Миколайович підготував усі необхідні для реєстрації документи так ретельно, що, здавалося, й комар носа не підточить. Але і ТВК, яка, за винятком свого голови Володимира Ніколаєнка (кажуть, що він зять колишнього першого заступника міського голови Вишневого Володимира Стожука, ув’язненого на 10 років за отримання найбільшого в Україні хабара за 2009 рік – $2,5 млн) та одного члена, складається з тих самих людей, що й на попередніх виборах, виявилася не ликом шитою. А що досвідчена людина може причепитися й до стовпа, то і територіальна виборча комісія знайшла, до чого придертися. Підставою для відмови в реєстрації Володимира Тищенка став підпис під поданням не голови, а виконуючої обов’язки голови Києво-Святошинської районної організації «ВО «Батьківщина» Тамари Бігун. І це при тому, що легітимність районної конференції, яка висувала Тищенка кандидатом, і самого факту висунення сумнівів не викликали. Адже на ній були присутні три члени ТВК міста Вишневе, у тому числі й голова цієї комісії.
Аналогічно повелися з представником «Фронту змін» В’ячеславом Кутовим. ТВК знайшла у паперах якусь помилку і повернула документи. Претендент у кандидати виправив її і знову приніс пакет документів. Але йому заявили, що весь пакет подавати не треба – достатньо отого виправленого документа. Потім ТВК повторно розглянула його заяву і відмовила в реєстрації, мотивуючи тим, що необхідно було подавати весь пакет документів.
Висуванця від партії «За Україну» Ігоря Трубу не зареєстрували тому, що, мовляв, конференція, на якій його висували кандидатом, відбувалася не у Вишневому, а в Києві, який адміністративно не належить до Києво-Святошинського району. І це при тому, що всі владні установи району, включаючи окружну виборчу комісію, територіально розташовані саме в Києві. Якщо слідувати логіці ТВК, то всі ці установи, включаючи РДА, прокуратуру, суд, райвідділ міліції тощо, – нелегітимні.
Не пощастило з реєстрацією і претендентам у кандидати від Європейської партії України Юрієві Лісничому та від ХДПУ – Андрієві Данилейку.
І лише на представнику «Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Вадимові Курбатову, як кажуть, трапила коса на камінь – він виграв суд, і територіальна виборча комісія вимушена була зареєструвати Курбатова кандидатом на міського голову. Але поки тривали суди, був втрачений час, відведений законодавством для подання кандидатів до виборчих комісій і на відкриття передвиборчого рахунка. А без цього опозиційний кандидат позбавлений можливості навіть надрукувати листівки. Тож уся агітація за нього відбувається в процесі живого спілкування з людьми.  
На Майдані Свободи у Вишневому 4 грудня, на Третю Пречисту, був створений Вишневський міський Комітет опору диктатурі. Від Києво-Святошинської районної організації «ВО «Батьківщина» до його керівництва увійшли виконуюча обов’язки голови районної організації Тамара Бігун, її заступник, член бюро Київської обласної організації Олена Бебешко та голова Софіївсько-Борщагівської первинної організації «ВО «Батьківщина» Іван Остук, а від «ВО «Свобода» – кандидат у мери Вадим Курбатов та члени райкому Віталій Стурхецький і Олег Тріска. Вони домовилися про спільні дії на виборах міського голови Вишневого.

Яндекс.Метрика
.Metrika counter -->